Autoresponder jako narzędzie do automatyzacji budowy listy mailingowej

autoresponder jako narzędzie do automatyzacji budowy listy mailingowejPoczta elektroniczna gwarantuje obecnie naprawdę sporo możliwości w kwestiach marketingu, badań konsumenckich, dbania o pozytywny wizerunek firmy. W tych dziedzinach niezmiernie ważne jest prawidłowe zarządzanie listą adresową – w tym pomóc może autoresponder. Czym jest taki program i jak dzięki niemu zbudowanie listy mailingowej może stać się jeszcze prostsze?

Najbardziej skuteczną metodą na to, aby móc zdobyć i utrzymać klientów w Internecie jest zachęcenie go do pozostawienia na stronie własnego adresu poczty elektronicznej, a także korzystanie z witryny tak często, jak to możliwe. W tym pomaga komunikacja bezpośrednia, która w rzeczywistości wirtualnej opiera się przede wszystkim na emailach.

Jak działa autoresponder?

Nowoczesny autoresponder to specjalny program, nazywany także infobotem lub mailbotem, który przeznaczony jest do obsługi mailingu. Pracuje on przez 24 godziny na dobę każdego dnia i przesyła automatycznie wiadomości o różnej treści, takiej jaką się wybierze. Dobre autorespondery potrafią naprawdę znacznie zwiększyć wydajność działań online.
Gdy na adres poczty elektronicznej obsługiwany przez autorespondery wyśle sią jakąś wiadomość, wówczas spowoduje to natychmiastową jego odpowiedź z zapisaną wcześniej informacją. Dzięki funkcji automatycznego wysyłania informacji można robić to w wybranej częstotliwości, a także zmieniając jednocześnie ich treść.

Inteligentne autorespondery oferują wobec tego naprawdę mnóstwo możliwości, dzięki temu są one dzisiaj chętnie wykorzystywane przez większość firm pracujących przy masowej korespondencji elektronicznej.

Budowanie listy adresów dzięki autoresponderom

Wykorzystując autorespondery można bardzo efektownie budować własną listę mailingową. Wykorzystuje się je w na stronach typu squeeze page, w sklepach internetowych, serwisach informacyjnych – współpracują one z każdą witryną, dzięki nim informacje błyskawicznie i bezpośrednio docierają do odbiorców. Jednorazowo można przesłać dzięki nim wybraną partię treści, jednakże robić to stale, aby móc przypominać o sobie.
Autoresponder jest niezmiernie przydatny wówczas, gdy przygotowuje się własną listę adresową. Może on nadawać automatycznie wiadomości potwierdzające rejestrację na danej stronie, a także następnie zajmować się przesyłaniem innych związanych z nią informacji. Autorespondery dają przy tym sporo możliwości – począwszy od personalizacji wiadomości, poprzez śledzenie kliknięć czy przygotowywanie raportów i statystyk, a skończywszy na współpracy z programami partnerskimi czy edycji kampanii.

Pamiętaj o wyborze dobrego autorespondera

Gdy chcesz zacząć korzystać z pomocy, jaką daje autoresponder, wówczas musisz też dokonać prawidłowego wyboru właściwej aplikacji. Dostępnych jest ich naprawdę sporo, więc trzeba też poświęcić nieco czasu na to, aby wyselekcjonować tę najlepszą. Obecnie można zaopatrzyć się zarówno w aplikacje darmowe, jak i te płatne. Chcąc jednak mieć dostępną pełnię funkcji, lepiej będzie przeznaczyć pieniądze na kupno oprogramowania do obsługi mailingu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

jeden komentarz

zostaw komentarz
 • Autoresponder to najważniejsze narzędzie do budowania relacji z osobami, które zapisały się listę adresową. Oczywiście trzeba mieć adresy, żeby było do kogo wysyłać kolejkę wiadomości.
  W obecnych czasach chyba nikt nie wyobraża sobie wysyłania pojedynczych maili do długiej listy odbiorców.
  Co do odwiecznego pytania płatny czy darmowy, to zdecydowanie polecam płatny. Darmowy jest dobry dopóki wszystko jest dobrze. Ale co w sytuacji gdy mamy kilkaset adresów i nagle strona przestaje działać? Cała nasza praca poszła na marne. Sytuacja taka raczej się nie przydarzy przy autoresponderze, za który płacimy.
  Pozdrawiam,
  Jacek Pastuszko
  jacek pastuszko ostatnio opublikował..Tekst SEOMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge