Co to są i jak działają autorespondery?

Co to są i jak działają autorespondery?Ręczne wysyłanie mailingów do każdej osoby to syzyfowa praca. Dlatego też nikt się jej nie podejmuje, wykorzystując do tego autorespondery. Czym one są i jak dokładnie funkcjonują?

Email marketing, budowanie listy adresowej, badania konsumenckie przeprowadzane przez pocztę elektroniczną to czynności, które dotyczą zawsze dużej liczby odbiorców, która przeważnie liczona jest w tysiącach. Dopasowanie do każdego własnoręcznie wiadomości byłoby praktycznie niemożliwe, a na pewno zajęłoby mnóstwo czasu. To wszystko może rozwiązać autoresponder, dzięki któremu będzie można o wiele skuteczniej zajmować się wszystkim tym, co związane z masową korespondencją.

Co to jest autoresponder?

Autoreponder w przypadku mailingu internetowego jest taką aplikacją, której zadaniem jest automatyczne odpowiadanie i przesyłanie wiadomości do odbiorców, czyli osób znajdujących się na liście adresowej. Wpisując się na nią, wyraża się zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną różnego rodzaju materiałów reklamowych i informacyjnych, które obsługiwane są właśnie przez autoresponder.
Zadaniem takiej aplikacji jest między właśnie dostarczanie bezpośrednio i szybko do odbiorców wiadomości o różnej treści. Mogą być to personalizowane broszury, biuletyny, prezentacje, katalogi, cenniki, informacje o promocjach, nowościach i wiele innych. Dzięki nim po zadaniu pytania można otrzymać automatyczną i natychmiastową na nie odpowiedź. Odpowiednio zaprogramowany autoresponder będzie mógł zająć się utrzymywaniem stałego kontaktu z odbiorcami.

Dużą zaletą autoresponderów jest to, że są one w stanie dzielić wiadomości na części, w danym odstępie czasu dosyłając odpowiednie z nich do odbiorcy i robiąc to bez ingerencji człowieka.

Kiedy autoresponder jest przydatny?

Wobec swoich znacznych możliwości autoresponder jest narzędziem przydatnym przy naprawdę przy wielu różnych czynnościach. To doskonały kompan przy budowaniu własnej listy mailingowej, zarządzaniu nią, planowaniu wysyłek oraz przygotowywaniu treści maili. Gdy prowadzi się własny sklep internetowy, ma się serwis informacyjny, pragnie się zaoferować klientom swoje usługi, wówczas autoresponder będzie nieoceniony.

Polecane darmowe autorespondery

Do dyspozycji ma się obecnie naprawdę bardzo dużo różnych autoresponderów. Na początek polecane są te darmowe lub też wersje testowe aplikacji płatnych, aby móc zapoznać się dokładnie z ich funkcjonalnością i wybrać ten najlepszy.
Obecnie dużym powodzeniem cieszą się między innymi:

  • FreeBot – polski, darmowy wielokrotny autoresponder,
  • ImpleBot – istnieje możliwość założenia konta próbnego na 14 dni,
  • Benefiter – polski, darmowy wielokrotny autoresponder główny konkurent FreeBot’a,
  • Fump – wersja płatna polecana przez sporo osób,
  • do wyboru jest też wiele wersji prywatnych aplikacji.

Podsumowując, jeżeli chcesz zdecydować się na promocję w Internecie, wtedy warto postawić na email marketing. To metoda gwarantująca dobre wyniki, a tym bardziej skuteczniejsza, gdy pod ręką ma się zaawansowane aplikacje – autorespondery. To właśnie dzięki nim będzie można przygotowywać listy adresowe oraz skutecznie się reklamować.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Co to są i jak działają autorespondery?, 4.0 out of 5 based on 1 rating

komentarzy

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge