Squeeze Page co to jest?

Squeeze Page co to jest?Dzięki tym stronom internetowym zdobywa się głownie adresy na listy mailingowe. To ich główny cel. Żeby jednak zachęcić osobę odwiedzającą taką witrynę do jego pozostawienia, trzeba też zrobić to bardzo umiejętnie, oferując jej coś ciekawego w zamian.

Mowa o squeeze page, czyli stronach internetowych, które są przygotowywane do poszerzania listy mailingowej. Jej budowanie nie zawsze jest czynnością łatwą, trzeba w jakiś sposób w końcu wziąć adresy poczty elektronicznej, jednakże miedzy innymi dzięki tym stronom jest to jak najbardziej możliwe.

Czym są squeeze page?

Jak sama nazwa wskazuje, squeeze page jest tego typu stroną, z której trzeba wycisnąć jak najwięcej – w tym przypadku efektem ma być duża liczba adresów poczty elektronicznej, aby móc na ich podstawie budować listę mailingową. Dlatego też strony te nie są rozbudowanymi portalami, nie mają dużej ilości informacji na sobie, ale ich celem jest wywołanie jak największego ruchu i w wyniku pozostawienia na nich swoich danych. Przygotowywanie takich stron ma też duże znaczenie w SEO – znacznie mogą one poprawić pozycję konkretnej strony internetowej.
Czy stosowanie squeeze page jest skuteczne? Według statystyk, pozostawienie na stronie adresu jest efektywne średnio w 10-70%, co zależne jest od tego, co znajdziesz się na tej właśnie witrynie internetowej. Wszystko zależy od tego, co się na niej znajdzie.

Jak wygląda squeeze page?

Strony typu squeeze page można rozpoznać bardzo łatwo. Zawierają one kuszące informacje, dzięki którym można osiągnąć jakieś korzyści, na przykład zarobić więcej pieniędzy przez Internet, skorzystać z kursu online, pobrać e-booka, dowiedzieć się jakichś specjalnych informacji, które nie są dostępne dla niewtajemniczonych.
Formularz rejestracji jest przy tym przeważnie bardzo dobrze widoczny, a informacje zamieszczone na stronie gorąco zapraszają do skorzystania z oferty. I jak widać, squeeze page mogą mieć naprawdę niezłą efektywność, gdy tylko przygotowuje się atrakcyjne propozycje dla odwiedzających stronę.

Wobec tego na stronach takich można podjąć generalnie tylko dwie czynności – albo wpisać się na listę mailingową, albo też po prostu opuścić ją.

Jak zachęcić odwiedzających do zostawienia adresu?

Aby tego dokonać, trzeba mieć przede wszystkim dobry pomysł. Nie tak łatwo jest zachęcić kogoś, aby zostawił gdzieś swój adres poczty elektronicznej i to z pewnością nie bez żadnych benefitów z tym związanych. Dlatego też na stronach squeeze page proponuje się różne ciekawe produkty lub usługi. Jak zostało to wspomniane wcześniej, najczęściej są to jakieś informacje w formie elektronicznej, ebook, kurs online, czasem zniżka w sklepie internetowym.
Na stronach tego rodzaju ważny jest profesjonalny i przyjemny design. Warto wypunktować wszystkie korzyści związane ze skorzystaniem z ofert, przydać się może materiał wideo, opinie użytkowników rekomendujących ją, a także – obowiązkowo – widoczny formularz do zapisania pozostawienia własnego adresu emailowego.

Przykładowe adresy squeeze page
http://zarabiac.com
http://www.domowapraca.pl/
http://www.kuzniakowala.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.0/5 (1 vote cast)
Squeeze Page co to jest?, 1.0 out of 5 based on 1 rating

komentarzy

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge