Darmowy autoresponder który jest najlepszy do masowej wysyłki wiadomości?

W tym artykule opiszę cechy, jaki powinien mieć darmowy autoresponder, aby skutecznie promować nasze produkty lub bloga. Przedstawię kilka strategii korzystania z niego.

Skuteczny i prawidłowo działający autoresponder powinien mieć możliwość sprawnej wysyłki wiadomości w zadanym odstępie czasu. To niezwykle ważne, gdyż niekiedy nawet niewielkie opóźnienie w wysyłce może spowodować obniżenie statystyk otwieralności i klikalności linków zawartych w wiadomościach, a co z tym idzie – skutkuje obniżeniem efektywności kampanii marketingowej.

Dużą zaletą jest możliwość omijania oprogramowania przeciwspamowego – wiele skrzynek e-mailowych, szczególnie Gmail traktuje wiadomości wysyłane przez automaty jako spam- mimo że nieraz jest to płatny kurs, który kupił klient. Ponadto niektóre autorespondery radzą sobie lepiej-a niektóre gorzej z filtrami przeciw niechcianym wiadomościom, co znacznie zmienia statystyki całej kampanii e-mail marketingowej.

Kolejka follow up – jakie korzyści zapewnia?

Kolejną cechą jaką powinien mieć darmowy autoresponder jest duża ilość wiadomości które możemy dodać do kolejki autorespondera (nazywanej niekiedy kolejką follow up). Dzięki temu pozostajemy w kontakcie z użytkownikami, lub czytelnikami naszej strony, nawet jeśli zapis na listę miał miejsce klika miesięcy temu. Można w ten sposób również prowadzić dodatkową sprzedaż innych produktów, zawartych w specjalnej ofercie dla stałych klientów – na przykład po tygodniu od zakończenia kursu na dany temat zaoferować inne szkolenie o pokrewnej tematyce lub jego drugą część, najlepiej w atrakcyjnej cenie. Klient w ten sposób może zapoznać się z większą liczbą produktów, co zwiększa sprzedaż. Po zakupie i wypróbowaniu jednego z płatnych szkoleń wzrasta zaufanie i sympatia, zwykle o wiele większe niż przy testowaniu darmowych materiałów. Ponadto im dłuższy kontakt, tym przekonanie klienta o słuszności decyzji zakupu jest łatwiejsze.

Popularny darmowy autoresponder – co wybrać?

Na polskim rynku jednym z najbardziej znanych i najskuteczniejszych darmowych wielokrotnych autoresponderów jest Freebot >>. Posiada on możliwość zbudowania listy na 500 adresów, co z powodzeniem pozwala na przeprowadzenie testowej akcji sprzedażowej lub ankiety, mającej za zadanie sprawdzenie oczekiwań i potrzeb klienta. Taka ankieta oszczędza czas, który przeznaczymy na tworzenie produktu, gdyż znając oczekiwania subskrybentów łatwiej się do nich dopasujemy. Możemy także określić cenę, jaką klient jest gotów zapłacić.

Zaletą Freebota jest możliwość wysyłania wiadomości z imieniem subskrybenta w tytule lub w treści – poprawia to statystyki otwieralności i sprawia, że kontakt jest bardziej osobisty.

Darmowy autoresponder Freebot stosuje metodę zapisu double opt-in, czyli wymaga podwójnego potwierdzenia zapisu. Oznacza to, że po zapisie subskrybent otrzymuje e-mail z linkiem potwierdzającym zapis. Po kliknięciu na link zaczyna otrzymywać wiadomości z kolejki autorespondera, maksymalnie po jednej dziennie. Zarówno ta metoda zapisu, jak i ograniczenie częstości wysyłanych e-maili sprawia, że niemożliwy jest przypadkowy zapis na listę, a sam Freebot ma dobrą reputację, gdyż nie zasypuje nikogo wieloma wiadomościami dziennie.

Podsumowując, darmowy autoresponder to doskonałe narzędzie dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z e-biznesem, przetestować nowy kanał dotarcia do klientów i podtrzymywać z nimi kontakt przez długi czas.

Osobiście korzystam z implebota co najmniej od 6 lat i sprawuje się naprawdę wyśmienicie. Posiadam w nim już ponad 20 kont 🙂 więc z czystym sumieniem mogę Ci go polecić. Jeśli chcesz z niego skorzystać zarejestruj się tutaj http://implebot.pl, a jak chcesz go przetestować to sprawdź jego darmową wersję na stronie http://freebot.pl ma mniejsze funkcjonalności, ale możesz się przyjrzeć za darmo jak wygląda to narzędzie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge