Implebot – skuteczne korzystanie z autorespondera i podtrzymywanie kontaktu z klientem w praktyce

Aby prowadzić sprzedaż produktów przy pomocy listy mailingowej, nie wystarczy wysyłanie ofert i opisów produktów. Długotrwałe podtrzymanie kontaktu z klientem za pomocą autorespondera choćby Implebot >> sprawi, że nie odejdzie on zaraz po zakupie, ale nabierze zaufania i będzie kupował od nas przez lata.

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu, kiedy email marketing i jego zastosowania dopiero raczkowały, praktycznie każda wysyłka odpowiednio stworzonych wiadomości sprzedażowych kończyła się większą lub mniejszą sprzedażą nawet niezbyt udanych produktów. W końcu jeszcze nie każdy przedsiębiorca wierzył w potencjał tych metod promocji, a na polskim rynku nie było ogólnodostępnego oprogramowania do takich zastosowań. Z czasem systemy do wysyłki maili stały się łatwiejsze w obsłudze, więc skrzynki szybko zapełniły się wiadomościami promującymi różne płatne materiały i kursy. Sam fakt wysłania mailingu stał się tylko elementem bardziej złożonego systemu, a sama sprzedaż odbywa się dziś głównie na webinarach i filmach promocyjnych.

Co się zmieniło w email marketingu?

Mimo tak wielu zmian taktyki marketingowej i wielokrotnego wzrostu branży szkoleń internetowych w ostatnich latach, Implebot nadal świetnie się trzyma i do dziś nie ma programu, który łączyłby wszystkie jego zalety za równie niską cenę. Prostota obsługi i dbałość jego autora o dobrą reputację autorespondera, a więc zapobieganie spamowaniu i rozsyłaniu szkodliwych treści wciąż nie mają sobie równych.

Wracając do tematu, największym kosztem prowadzenia biznesu w Internecie jest obecnie reklama i pozyskiwanie nowych klientów z wykorzystaniem płatnych metod. Każdy adres na naszej liście, jeżeli jest ona dobrze zbudowana, to prawdziwy skarb.

Cena reklamy wzrasta, bo portale na których można ją wykupić, czyli głównie Facebook i Google Adwords zauważyły jej potencjał. Tak więc aby zrównoważyć ten wydatek, warto zastosować długofalową strategię kontaktu z klientem. Nawet jeśli nie uda się na samym początku skłonić go do zakupu lub przetestowania naszych produktów, kontakt z nim pozostaje utrzymany. Szczególnie ważne jest, aby posiadać szeroki wachlarz produktów, odpowiadających na każdą możliwą potrzebę klienta z branży.

Implebot – jak go skutecznie wykorzystać

Autoresponder Implebot umożliwia wysyłkę nawet kilkuset wiadomości w wybranych odstępach czasu. Zapewnia to stały kontakt z klientami, a przede wszystkim możliwość testowania różnych rozwiązań. Przy kilku kolejkach autorespondera można w Implebocie ustawić np. jedną na tzw. ostrą sprzedaż, a inną na rzadką wysyłkę maili i łagodniejsze budowanie relacji. Po takim „eksperymencie” będzie wiadomo, który wariant jest skuteczniejszy lub jakie tytuły zapewniają większą otwieralność wiadomości.

Można też pogrupować klientów na różne kategorie, co jest szczególnie skuteczne przy sklepach internetowych, gdzie mamy różne, często zupełnie niezwiązane ze sobą produkty. Każdy mailing będzie wtedy precyzyjnie trafiał w ich potrzeby. Inną ciekawą opcją jest stworzenie listy VIP, czyli stałych klientów, którzy kupili już od nas produkty i jest szansa że chcą kupić kolejne z nich. Można ich wyróżnić specjalnymi zniżkami lub dodatkowymi materiałami, niedostępnymi dla subskrybentów, którzy jeszcze niczego nie kupili.

Podsumowując, skuteczny autoresponder pozwala na długotrwałe podtrzymanie kontaktu i pozytywnej relacji z klientem, a także testowanie różnych ciekawych strategii. Mimo upływu lat Implebot nadal jest w czołówce tego typu oprogramowania. Jego kreatywne i przemyślane zastosowane może odwdzięczyć się wyśmienitymi wynikami sprzedażowymi.

Osobiście korzystam z implebota co najmniej od 6 lat i sprawuje się naprawdę wyśmienicie. Posiadam w nim już ponad 20 kont 🙂 więc z czystym sumieniem mogę Ci go polecić. Jeśli chcesz z niego skorzystać zarejestruj się tutaj http://implebot.pl, a jak chcesz go przetestować to sprawdź jego darmową wersję na stronie http://freebot.pl ma mniejsze funkcjonalności, ale możesz się przyjrzeć za darmo jak wygląda to narzędzie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

komentarzy

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge