Najlepszy sposób na pozyskiwanie adresów na listę mailingową

Najlepszy sposób na pozyskiwanie adresów na listę mailingowąZdobywanie adresów na listę emailową jest najważniejszą, ale jednocześnie też najtrudniejszą czynnością związaną z email marketingiem i zarabianiem na listach subskrybentów. Jest jednak wiele strategii, dzięki którym może stać się to prostsze, tańsze i skuteczniejsze. Przyjrzyjmy się wobec tego nieco bliżej temu, co można zrobić, aby lista mailingowa szybko zapełniła się wartościowymi adresami.

Co zrobić, aby lista mailingowa szybko rosła w siłę?

Żeby lista mailingowa była zróżnicowana i bogata, konieczne jest to, aby skorzystało z możliwości wpisania się na nią jak najwięcej internautów. Jak jednak zachęcić kogoś do tego, aby podzielił się w sieci swoim adresem poczty elektronicznej? Należy zaoferować mu coś wartościowego!

Atrakcyjne korzyści

Kogo z nas nie skusiła kiedyś perspektywa szybkiego i łatwego zarobku dużych pieniędzy? A może sposobność skorzystania z darmowych ebooków czy kursów, dzięki którym będzie można znacznie polepszyć swoje kwalifikacje zawodowe czy wiedzieć więcej w życiu prywatnym? Właśnie na tym opierają się metody budowania listy mailingowej w Internecie. Służą do tego głównie specjalnie w tym celu przygotowane strony, które nazywane są squeeze page, ponieważ mają one za zadanie wycisnąć od odwiedzających je osób adresy emailowe. Jednakże nie tylko takie strony dają możliwość zapisania się na listę adresów. To także różne sklepy internetowe, serwisy informacyjne, blogi, fora internetowe – wszystkie z nich mogą stosować email marketing z powodzeniem promując swoje produkty, usługi, przesyłając klientom rozmaite informacje.
Wobec tego należy pamiętać o tym, że na stronę przyciągają głównie:

  • obietnica prostego wzbogacenia się
  • wartościowe dla danej branży informacje, które mogą być podane w formie ebooka, newslettera, kursu internetowego
  • konkursy, w których można dla siebie coś wygrać
  • zniżki na jakieś przedmioty lub usługi
  • wiadomości o nowościach, promocjach, ciekawych produktach – stosowane najczęściej, gdy chodzi o sklepy internetowe

Dla osiągnięcia jeszcze lepszego efektu można wykorzystać portale społecznościowe. Dzięki nim informacje będą rozchodziły się jeszcze szybciej i trafią do większej liczby osób. Pomysłów jest naprawdę bardzo dużo i cały czas powstają nowe rozwiązania, dzięki którym budowa listy subskrybentów staje się jeszcze prostsza i efektywniejsza, a przy tym nie wiąże się to też z dużymi kosztami i sporą ilością pracy.

Pamiętaj o widocznym formularzu zapisu na listę mailingową

Żeby w ogóle ktoś zechciał na stronie pozostawić swój adres, trzeba też zadbać o to, aby nie miał on z tym żadnego kłopotu. Dlatego ważne jest mocne zaakcentowanie na stronie miejsca, gdzie można wpisać swój adres poczty elektronicznej. Także użytkownik powinien mieć pewność, że jest to czynność bezpieczna, a w razie konieczności będzie mógł on zrezygnować z subskrypcji. W związku z tym powinno się też przygotować specjalne zapisy dotyczące Polityki Prywatności, aby lista mailingowa była budowana legalnie i zgodnie z polskim prawem, które zabrania wysyłania niezamówionych wiadomości reklamowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

komentarzy

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge