Od czego zacząć budowanie listy adresowej?

lista adresowa od czego zacząć jej budowęBudowanie listy adresowej to zadanie, na które zawsze powinno się poświęcić sporo swojej uwagi. Dzięki temu taka lista adresowa będzie mogła być bogata i zróżnicowana, przynosząc najlepsze efekty. Od czego wobec tego powinno się rozpocząć budowanie listy adresowej? Przyjrzyjmy się tym kwestiom nieco bliżej.

Dysponowanie własną emailową bazą klientów to dla wielu firm naprawdę bardzo poważne źródło przychodu. W tej dziedzinie email marketing oferuje naprawdę świetne rozwiązania, wobec tego własna lista adresowa jest jak najbardziej polecana. Dzięki temu będzie można dotrzeć do dziesiątek, a nawet setek tysięcy odbiorców, a także wielu wartościowych pod względem marketingowym informacji o nich. Od czego więc zacząć?

Jak pozyskać subskrybentów na listę adresową?

To najważniejsze zadanie związane z tematem lista adresowa. Znalezienie chętnych do tego, aby znaleźć się w bazie jest czynnością podstawową, a przy tym też nieraz najcięższą. To, skąd zacznie pobierać się informacje, jest zależne od tego, jaki typ działalności w sieci się prowadzi. Sprawę mają ułatwioną chociażby osoby posiadające własne sklepy internetowe, które mogą bez problemu przygotować własny formularz rejestracyjny, a także dzięki niemu promować swój newsletter wśród klientów.

Gdy jednak nie ma się do dyspozycji strony odwiedzanej często, wówczas trzeba przemyśleć dokładniej to, jak lista adresowa będzie miała się zapełniać. Interesującym rozwiązaniem jest stworzenie strony typu squeeze page, które są specjalnie dedykowane zbieraniu adresów poczty elektronicznej i tworzeniu listy. Także można skorzystać z potęgi mediów społecznościowych, aby w ten sposób móc zachęcić do podania maila. Zawsze przy tym trzeba pamiętać, aby zapisanie się do newsletteru było jak najbardziej łatwe!

Zalecane działania, czyli jak lista adresowa może zapełniać się szybciej

Oprócz standardowych czynności opisanych wcześniej można również zdecydować się na szereg innych. Będzie to na przykład przygotowanie ciekawej oferty, jakieś darmowe produkty (e-booki, kursy internetowe, zniżki), konkursy – one również mogą pod tym względem zaoferować świetną pomoc przy tworzeniu bazy adresów poczty elektronicznej.

Wykorzystaj aplikacje

Jeśli chcesz, by tworzenie listy było jeszcze prostsze i nie zajmowało dużo czasu, a przy tym dawało też sporo możliwości, wówczas możesz zdecydować się na specjalne oprogramowanie mailingowe. To zarówno darmowe, jak i płatne autorespondery, które mają szeroki zakres opcji – można dzięki nim zarządzać listą, przygotowywać masową korespondencję, wysyłać maile, obsługiwać zwroty i zajmować się wieloma innymi działaniami.

Lista adresowa i jej statystyki

Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, aby prowadzić szczegółowe statystki, aby wiedzieć, jak wygląda obecnie lista adresowa, a także czy w przeciągu danego okresu zaczęło zapisywać się na nią więcej osób. Mając takie dane, będzie można jeszcze efektywniej zajmować się przygotowywaniem kampanii mailingowych oraz jeszcze efektywniej wzbogacać listę mailingową w więcej adresów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

komentarzy

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge