Subskrybent nie rozdaje danych osobowych bez celu – jakie korzyści otrzyma?

Obecnie w Internecie jest mnóstwo reklam i formularzy zapisu na listy mailingowe. Aby zachęcić do zapisu, najlepiej jest dać bezpłatny prezent dla czytelników. Subskrybent, zanim zainteresuje się naszą ofertą, musi poznać nas i w pewnym stopniu zaufać naszej wiedzy.

W dzisiejszych czasach pierwszy zachwyt nad możliwościami Internetu już dawno minął. Dziś wraz z liczbą użytkowników i osób gotowych wydawać pieniądze w sklepach internetowych, czy też zakupić produkty informacyjne wzrosły wymagania dotyczące jakości treści e – booków i oglądanych video, jakie stawia każdy subskrybent.

Skuteczną strategią zdobywania licznych zapisów na stronach lądowania (formularzach zapisu na listy mailingowej) jest drobny prezent, nazywany przez niektórych marketerów zza oceanu „przynętą” – może to być darmowy raport na dany temat, dostęp do specjalnego video lub plików niedostępnych dla czytelników spoza listy.

Taki darmowy ebook można wysyłać osobom świeżo zapisanym na listę mailingową. Od razu buduje to większe zainteresowanie i stanowi potwierdzenie, że zapis był dobrą decyzją. Jest on w pewnym sensie wizytówką autora, a więc oprócz cennej wiedzy jaką zawiera, powinien mieć także estetyczny wygląd, okładkę i zawierać elementy potwierdzające wartość naszej osoby jako eksperta, a także skuteczności wdrażanej wiedzy, którą otrzymuje subskrybent. Warto na początku umieścić w nim zdjęcie ze znaną i lubianą postacią z branży, albo podczas prowadzenia wykładu na konferencji specjalistów.

Co powinien zawierać prezent, jaki otrzyma subskrybent?

Bezpłatny raport w formacie PDF powinien zawierać kilka prostych technik do wykorzystania od razu – triki, które łatwo wdrożyć i po kilku dniach dają ciekawy efekt. Poza tym najlepiej jeśli zawiera link do naszej strony lub nawet do ofert handlowych, gdyż w pewnym sensie stanowi on folder reklamowy. Długość takiego poradnika nie powinna przekraczać kilkunastu stron- w sam raz, aby przejrzeć w przerwie na kawę albo podczas dojazdu do pracy. Zbyt długie filmy lub kilkusetstronicowe książki sprawiają, że wiele osób odwleka ich przeczytanie z powodu braku czasu.

Nawet najlepsi autorzy rozdają bezpłatne treści

Niektórzy autorzy, jak na przykład słynny Joe Vitalie jedną na cztery wydane przez siebie książki udostępnia w całości za darmo. Pod koniec podane są inne części z serii, które według prawa konsekwencji klienci kupują za pieniądze. Ta strategia jest nieco bardziej czasochłonna, jednak jeszcze bardziej buduje zaufanie i sprawia, że nawet osoby niechętnie wydające pieniądze mogą korzystać i zachwycić się dobrym produktem. A to pierwszy krok do uzyskania stałego klienta.

W treści można wpleść także opinie zadowolonych kursantów, osób które zmieniły swoje życie na lepsze dzięki tej wiedzy lub rozwiązały nękający ich od dawna problem. Najskuteczniejsze strategie i zaawansowane techniki nie powinny jednak zostać podane od razu – przede wszystkim należy podkręcić atmosferę, wytworzyć ciekawość i niedosyt, aby subskrybent z niecierpliwością czekał na kolejne maile.

Ponadto umysł człowieka często dokonuje decyzji poprzez przekorę. Jeśli jest do czegoś zmuszany – staje się niezadowolony. Dlatego warto zaznaczyć, że w każdej chwili ma możliwość wypisania się z listy, jeśli nie chce otrzymywać kolejnych wiadomości. Paradoksalnie z dobrze prowadzonych list mailingowych, nawet jeśli większość kontentu jaki otrzymuje subskrybent jest nastawiona na typową intensywną sprzedaż wypisuje się do kilku procent użytkowników rocznie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge